CHECK-IN
-
-
CHECK-OUT
-
-
KILKA SŁÓW
O NASZYM HOTELU

Choć z Dzierżoniowa do Prowansji jest ponad 1500 km, wystarczy tylko przekroczyć próg tego butikowego Hotelu, by poczuć autentyczną atmosferę francuskiej krainy. Przesiąknięte artyzmem wnętrza, wszechobecny zapach lawendy, naturalna kuchnia, a do tego nastrojowe spa z 3 saunami, jacuzzi, kołyską Alfa i szerokim wachlarzem zabiegów. Przekonaj się, jak może smakować życie w prowansalskim stylu…

Picasso, Van Gogh, Matisse, Cezanne, Coco Chanel – wszyscy oni zakochali się w prowansalskich krajobrazach i prawdziwie śródziemnomorskiej radości życia. I wszystkich możesz spotkać w stylowych wnętrzach dzierżoniowskiego hotelu.  Każdy szczegół ma tu swoje znaczenie, a francuskie inspiracje to już na pierwszy rzut oka coś więcej, niż tylko malownicza stylizacja. Do dyspozycji gości oddano zaledwie 12 pokoi, co gwarantuje kameralny wypoczynek i możliwość głębokiego wyciszenia. Każde z pomieszczeń ma indywidualny charakter, własną nazwę i odmienny motyw przewodni. Można zatem poczuć autentyczne prowansalskie aromaty w pokoju „Lawenda” albo poszukać inspiracji w pokoju „Poezja”. Wszystkie pokoje kuszą ciekawymi dodatkami, nie brak w nich również nowoczesnych udogodnień. W każdym znajdziesz zatem wygodną łazienkę z suszarką do włosów, telewizor oraz telefon. Na terenie całego hotelu korzystać można z bezprzewodowego Internetu.

Poznaj
Nasze pokoje
 

Kafejka

„Mój drogi przyjacielu, właśnie maluję 7 płócien i widok kawiarni, dokąd mieliśmy zwyczaj chodzić. (…)Bawi mnie niezmiernie malowanie nocy prosto z marszu. Normalnie obraz szkicuje się i maluje w świetle dnia. Ale ja lubię malować rzecz od razu. To prawda, że w ciemności możesz wziąć błękit za zieleń, blady fiolet za różowy fiolet. Ale to jest jedyny sposób, żeby uwolnić się od naszej konwencjonalnej nocy.”

 

 

Lawenda

Gdyby cały świat nagle zawirował (na co się od pewnego czasu zanosi)i gdyby miały zniknąć wszystkie rośliny – najbardziej by mi było brak lawendy(…)” Magda Umer

Bez obaw Pani Magdo, w Hotelu Versant z pewnością Lawendy nie zabraknie…
Szczególnie w przytulnym dwuosobowym pokoju z dwoma łazienkami, w którym ta ikona Prowansji jest wszechobecna w kolorach, obrazach i delikatnym aromacie.

 

 

Poezja

„Lądu i mórz świeże powiewy,
Co kopuł puszcz wstrząsacie drzewa,
Wy, szalone, łagodnie niechaj wiew wasz tchnie!”

Może to przypadek, że tak o wietrze prowansalskim pisał romantyczny poeta Frederic Mistral i zwykły zbieg okoliczności, że nazwisko nosił takie samo, jak chłodny suchy wiatr wiejący od morza śródziemnego na francuskim wybrzeżu.

 

 

Pejzaże

„W malarstwie chodzi o to, by w odpowiednim miejscu położyć odpowiedni kolor.” Paul Cezanne

W życiu chodzi o to, aby znaleźć odpowiedni czas na odpowiedni wypoczynek w odpowiednim miejscu i towarzystwie. Pejzaże to ulubiony temat malarski wybitnego artysty prowansalskiego Paula Cezanne. Pejzaże mogą stać się ulubionym pokojem dla gości szukających przestrzeni i relaksu. Ten dwuosobowy pokój to dobry wybór także dla gości podróżujących rodzinnie.

 

No 5

„Perfumy to niewidoczny, niezapomniany i jedyny w swoim rodzaju dodatek w sferze mody, który zapowiada przybycie kobiety i wciąż jeszcze pobrzmiewa, gdy ona już odeszła.” Coco Chanel

A ten komfortowy dwuosobowy kobiecy pokój, to jedyny pokój z numerem w Versant Hotel & Spa – numerem 5. Idealny na wspólny czas mamy i córki , spotkanie po latach przyjaciółek, czy też weekend wellness z koleżanką.

 

Pastis

„Dla mnie najmocniejszym składnikiem pastisu nie jest anyżek ani alkohol, lecz atmosfera, ona zaś dyktuje, jak i gdzie należy go pić. Nie wyobrażam sobie picia go w pośpiechu”. Peter Mayle

Atmosferę tego dwuosobowego pokoju z balkonem tworzą postaci 4 prawdziwych mężczyzn, którzy uwielbiali Prowansję. W pokoju Pastis zamieszkali na stałe francuski komik Lui de Fuines oraz nietuzinkowi pisarze: Amerykanin Ernest Hemingway, Brytyjczyk D. H. Lawrence oraz Polak Witold Gombrowicz.

 

Rok w Prowansji

W innym nieco zakątku Versant zaprasza Rok w Prowansji…niczym winnica otwiera swoje drzwi sielska dwuosobowa kraina. W klimacie pałacowych historii i miłości do wina, a po wykwintnej kolacji obietnicą iście królewskiego wypoczynku… dalej zgłębiając smaki najlepszych win Francji.

 

Atelier

Atelier to artystyczne wnętrze. Surowy, ale z pewnością prowansalski styl tego pokoju to dwuosobowe przymierze sztuki prostoty życia. Z samym Picasso w tle artyzm przemawia w kształtach, kolorystyce i tradycji wielkich nazwisk.

 

Zioła Prowansji

Przekraczając próg tego pokoju wkroczycie w iście sielski klimat, klimat zielarstwa, zdrowia, drewna i natury. Fantastyczny sen, witalność i kojące kolory uspokoją każdą duszę i dodadzą szczypty zdrowia…

 

Pachnidło

Przywita Cię jaśminem i różami , przeniesie Cię w świat perfum i ich tworzenia. Z natury… Fragonard, Grasse… kolebka największych marek perfum w Twoim otoczeniu , tak eleganckim i szykownym, tak subtelnym i wyjątkowym jak moment powstania kolejnego zapachu…zapachu Pachnidła.

 

Aleja Gwiazd

W gwiazdorskiej oprawie i w eleganckim stylu, po stylowym dywanie, we fleszach …poczuj się jak gwiazda w Cannes, wdychaj zapach lazurowego Wybrzeża, zapach sławy i bogactwa, po dniu spędzonym na wyśmienitych zabiegach …każdy będzie gotowy zostać gwiazdą.

 

U Marchanda

Wstępujesz w świat największych malarzy, wielkiej sztuki, koneserstwa i wielkich nazwisk…inspirowanych Prowansją, klimatem , życiem i tworzeniem… Auguste Renoir, Claude Monet, Pablo Picasso. Rozkoszuj się sztuką w atelier wielkiego Marszanda.

Ze względu na zabytkowy charakter obiektu, w Hotelu Versant występują odstępstwa od ustawowych udogodnień. Klimatyzowane są tylko pomieszczenia ogólnodostępne, brak jest klimatyzacji w pokojach.
OFERTY SPECJALNE
POLECANE PAKIETY

ZNAJDŹ NAS

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

ul. Mickiewicza 16,
58-200 Dzierżoniów

recepcja@hotelversant.pl

+48 74 811 71 40