PRZYJAZD
-
-
WYJAZD
-
-
KILKA SŁÓW
O NASZYM HOTELU

Choć z Dzierżoniowa do Prowansji jest ponad 1500 km, wystarczy tylko przekroczyć próg tego butikowego Hotelu, by poczuć autentyczną atmosferę francuskiej krainy. Przesiąknięte artyzmem wnętrza, wszechobecny zapach lawendy, naturalna kuchnia, a do tego nastrojowe spa z 2 saunami, kaskadą solankową, kołyską Alfa i szerokim wachlarzem zabiegów. Przekonaj się, jak może smakować życie w prowansalskim stylu…

Picasso, Van Gogh, Matisse, Cezanne, Coco Chanel – wszyscy oni zakochali się w prowansalskich krajobrazach i prawdziwie śródziemnomorskiej radości życia. I wszystkich możesz spotkać w stylowych wnętrzach dzierżoniowskiego hotelu.  Każdy szczegół ma tu swoje znaczenie, a francuskie inspiracje to już na pierwszy rzut oka coś więcej, niż tylko malownicza stylizacja. Do dyspozycji gości oddano zaledwie 12 pokoi, co gwarantuje kameralny wypoczynek i możliwość głębokiego wyciszenia. Każde z pomieszczeń ma indywidualny charakter, własną nazwę i odmienny motyw przewodni. Można zatem poczuć autentyczne prowansalskie aromaty w pokoju „Lawenda” albo poszukać inspiracji w pokoju „Poezja”. Wszystkie pokoje kuszą ciekawymi dodatkami, nie brak w nich również nowoczesnych udogodnień. W każdym znajdziesz zatem wygodną łazienkę z suszarką do włosów, telewizor oraz telefon. Na terenie całego hotelu korzystać można z bezprzewodowego Internetu.

Poznaj
Nasze pokoje
 

Kafejka

„Mój drogi przyjacielu, właśnie maluję 7 płócien i widok kawiarni, dokąd mieliśmy zwyczaj chodzić. (…)Bawi mnie niezmiernie malowanie nocy prosto z marszu. Normalnie obraz szkicuje się i maluje w świetle dnia. Ale ja lubię malować rzecz od razu.”

 

Lawenda

Gdyby cały świat nagle zawirował (na co się od pewnego czasu zanosi)i gdyby miały zniknąć wszystkie rośliny – najbardziej by mi było brak lawendy(…)” Magda Umer

Bez obaw Pani Magdo, w Hotelu Versant z pewnością Lawendy nie zabraknie…

 

Poezja

W życiu chodzi o to, aby znaleźć czas na odpowiedni wypoczynek w odpowiednim miejscu i towarzystwie.
Pejzaże to ulubiony temat malarski wybitnego artysty prowansalskiego Paula Cezanne.
Pejzaże mogą stać się ulubionym pokojem dla gości szukających przestrzeni i relaksu.

 

Pejzaże

„W malarstwie chodzi o to, by w odpowiednim miejscu położyć odpowiedni kolor.” Paul Cezanne

W życiu chodzi o to, aby znaleźć odpowiedni czas na odpowiedni wypoczynek w odpowiednim miejscu i towarzystwie.

 

No 5

Ten komfortowy dwuosobowy kobiecy pokój, to jedyny pokój z numerem w Versant Hotel & Spa – numerem 5. Idealny na wspólny czas mamy i córki , spotkanie po latach przyjaciółek, czy też weekend wellness z koleżanką.

 

Pastis

Atmosferę tego dwuosobowego pokoju z balkonem tworzą postaci 4 prawdziwych mężczyzn, którzy uwielbiali Prowansję. W pokoju Pastis zamieszkali na stałe francuski komik Lui de Fuines oraz nietuzinkowi pisarze: Amerykanin Ernest Hemingway, Brytyjczyk D. H. Lawrence oraz Polak Witold Gombrowicz.

 

Rok w Prowansji

W innym nieco zakątku Versant zaprasza Rok w Prowansji…niczym winnica otwiera swoje drzwi sielska dwuosobowa kraina. W klimacie pałacowych historii i miłości do wina, a po wykwintnej kolacji obietnicą iście królewskiego wypoczynku… dalej zgłębiając smaki najlepszych win Francji.

 

Atelier

Atelier to artystyczne wnętrze. Surowy, ale z pewnością prowansalski styl tego pokoju to dwuosobowe przymierze sztuki prostoty życia. Z samym Picasso w tle artyzm przemawia w kształtach, kolorystyce i tradycji wielkich nazwisk.

 

Zioła Prowansji

Przekraczając próg tego pokoju wkroczycie w iście sielski klimat, klimat zielarstwa, zdrowia, drewna i natury. Fantastyczny sen, witalność i kojące kolory uspokoją każdą duszę i dodadzą szczypty zdrowia…

 

Pachnidło

Przywita Cię jaśminem i różami , przeniesie Cię w świat perfum i ich tworzenia. Z natury… Fragonard, Grasse… kolebka największych marek perfum w Twoim otoczeniu , tak eleganckim i szykownym, tak subtelnym i wyjątkowym jak moment powstania kolejnego zapachu…zapachu Pachnidła.

 

Aleja Gwiazd

W gwiazdorskiej oprawie i w eleganckim stylu, po stylowym dywanie, we fleszach …poczuj się jak gwiazda w Cannes, wdychaj zapach lazurowego Wybrzeża, zapach sławy i bogactwa, po dniu spędzonym na wyśmienitych zabiegach …każdy będzie gotowy zostać gwiazdą.

 

U Marchanda

Wstępujesz w świat największych malarzy, wielkiej sztuki, koneserstwa i wielkich nazwisk…inspirowanych Prowansją, klimatem , życiem i tworzeniem… Auguste Renoir, Claude Monet, Pablo Picasso. Rozkoszuj się sztuką w atelier wielkiego Marszanda.

*Ze względu na zabytkowy charakter obiektu, w Hotelu Versant występują odstępstwa od ustawowych udogodnień. Klimatyzowane są tylko pomieszczenia ogólnodostępne, brak jest klimatyzacji w pokojach. Czajnik i minibar dostępne na życzenie gości.
OFERTY SPECJALNE
POLECANE PAKIETY

ZNAJDŹ NAS

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

ul. Mickiewicza 16,
58-200 Dzierżoniów

recepcja@hotelversant.pl

+48 74 811 71 40